NEWS

André Tribale je víťaz SK Burn Residency 2016

Tento rok porota vybrala TOP 26 djov z 5000 zúčastnených.
Jedným z nich bol aj slovenský DJ André Tribale, ktorého hudbu môžete často počuť aj v Piešťanoch.
Burn Residency je najväčšia celosvetová djská súťaž, ktorá sa koná už šiesty rok. Mentorujú ju také mená ako Carl Cox, John Digweed, Uner a ďalší. Odohráva sa na Ibize, kde celú súťaž mediálne podporuje Ibiza Sonica Radio a kluby ako Sankeys, Cafe Mambo a Privilege.

André Tribale sa venuje djingu už 24 rokov. Začínal v 90. rokoch. V krátkom čase získal rezidentúru v kluboch v Moravanoch nad Váhom, Piešťanoch a v Trnave.

Po roku 2002 prišiel zlom v jeho kariére a začal sa venovať len undergroundovej hudbe ako je house a techno. Bol rezidentom a spoluzakladateľom klubu CLUB 22 – legendárneho priestoru v kryte pod piešťanským Priorom.

Tam sa spoznal a hral s mnohými menami scény. Dnes je je známy aj v zahraničí. Ako jeden z mála DJov odohral spolu s DJane Missberry live b2b set v Ibiza Global Radiu priamo na ostrove Ibiza. Andrého sety sú už pravidelnými príspevkami do programovej štruktúry Ibiza Global Radio.Môžeš opísať, ako tá súťaž prebiehala? Čo si musí DJ pripraviť, keď tam ide? Kto jeho výkon hodnotí? Ako to celé prebieha?

Začiatkom mája som vyplnil prihlášku na stránke Burn Residency a pripojil som k nej 30 minútový set. Prebiehalo verejné hlasovanie a top 20 % z každej krajiny postúpilo do ďalšieho kola, v ktorom už rozhodovala porota. Ak bolo veľa DJov v rámci krajiny, usporiadali párty a vybrali jedného z nich alebo vyzvali DJov namixovať ďalší set. Tentoraz už na video aj s krátkym úvodom. Aj ja som namixoval takýto set a na základe neho ma vybrali a postúpil som do ďalšieho kola, ktoré sa už odohrávalo v BootCampe na Ibize.

V BootCampe súťaž prebiehala formou vyraďovania podľa hodnotenia porotou v “play-outs”, čo je v podstate skrátená DJ performance, sťažená a obohatená o rôzne prekvapenia.

Hneď prvý bol robený formou setu a každý z nás dostal priestor 15 minút na mixovanie pred porotou. Celé to bolo naživo vysielané v rádiu Ibiza Sonica a na každého sa počas setu ušiel krátky rozhovor.

Ďalšie hranie bolo ako jeden súvislý 3-hodinový set, kde každý z nás dostal 7-minútový priestor. Odohrávalo sa to po rozhovore s Carlom Coxom v najväčšom klube Privilege s kapacitou 10 tisíc ľudí.

Porotu tvorili John Digweed a Philipp Straub. Robili všetko preto aby si nás otestovali ako znášame stres a tlak. V DJingu nejde o to ako rýchlo mixuješ alebo či máš najpresnejšie mixy.

Je to kombinácia hudobných, osobnostných, technických a sociálnych zručností. Burn Residency je o nájdení niekoho, kto je mimoriadne dobrý vo všetkých týchto oblastiach. Je o nájdení a vytvorení superstar DJ.Čo postup do semifinále znamená? Je to spojené aj s nejakými ponukami od vydavateľstiev resp. od klubov?

Dostať sa do semifinále nezaručuje hranie v kluboch a podobne, ale dáva ti prístup k ľuďom z hudobného priemyslu, klubov a hlavne kontakty a osobné priateľstvá s množstvom DJov v tejto súťaži. Je aj reálne možné, že si ta niekto všimne a dostaneš ponuku.

Momentálne súťaž je vo finále, traja z nás ostali na Ibize a majú rezidentúry v kluboch ako Privilege, Sankeys a Café Mambo. Koncom septembra sa dozvieme meno jedného z nich, ktorý bude absolútnym víťazom Burn Residency pre rok 2016 a získa honorovanú zmluvu a investíciu do kariéry v hodnote 100 tisíc eur.

Čo ti táto skúsenosť priniesla?

Novú inšpiráciu plnú pozitívnej energie, veľa tipov v Abletone, kontakty na ľudí z hudobného priemyslu a samozrejme aj súťažiacich. V podstate už v prvý deň sa vytvorili silné priateľstvá medzi súťažiacimi. Spája nás jednotná reč a to je hudba, sme ako jedna rodina.

Osobné stretnutia s hviezdami ako Carl Cox, Philipp Straub, John Digweed, Igor Marijuan sú zážitok. Sú to bezprostrední a milí ľudia, nemajú žiadne hviezdne maniere. Dozvedel som sa veľa o ich začiatkoch a DJkom živote.

Keď na to pozerám s odstupom času tak som mal veľké šťastie, že som sa prepracoval až tak vysoko. Podarilo sa mi zostať na ostrove týždeň, za čo som veľmi vďačný, že som mohol byť súčasťou toho všetkého.

Podľa pravidiel sa po prvom týždni musel zredukovať počet súťažiacich na 16. Aj keď porota bola veľmi spokojná s mojím prejavom, výberom hudby i mixovaním, jediný problém bol môj vek.

Vzhľadom na hodnotenie je pre mňa účasť na bootcampe a to, že som jeden z TOP 26 djov, veľkým úspechom a osobnou výhrou. Chápem toto rozhodnutie a držím palce posledným trom, ktorí zostali na ostrove a získali rezidentúry v kluboch do konca sezóny 2016.

Je to prvý podobný úspech alebo už máš za sebou aj ďalšie?

Je to prvý takýto úspech, nakoľko doteraz som sa ani neprihlasoval do podobných súťaži. Čo je možno aj škoda, ale teraz to vyšlo.

A vrátiš sa ešte na Ibizu? Ak áno, kedy?

Či sa tam vrátim? Určite! Ešte tento rok v septembri. Ibiza je pre mňa ako druhý domov. Mám tam dobrých priateľov, s ktorými sa vždy rád stretnem. Samozrejme mám v pláne navštíviť trojicou súťažiacich Burn Residency, ktorí tam budú do konca sezóny, kedy sa rozhodne o víťazovi.

Okrem súkromných ma čakajú aj nejaké pracovné stretnutia aj ohľadne hrania na ostrove Ibiza. Momentálne sa chcem viac zamerať na produkciu a remixy.

Kde a kedy môžu ľudia zažiť tvoje vystúpenia?

Najbližšie na Ibize, ale keď sa vrátim v septembri na Slovensko, tak sa stretneme na piešťanskom open air festivale Pozemok, ktorý ukončuje sezónu festivalov. Budem tam spolu s mojimi priateľmi na Cream Biscuit house stage.

Ďalšie vystúpenia priebežne dopĺňam na moju stránku takže o všetkom sa včas dozviete na web stránke www.andretribale.net alebo na sociálnych sieťach.

Originál článok na ZPiestan.sk

 • YouTube playlist Night Vibe s André Tribale na SUB FM Rádio

  Relácia Night Vibe s André Tribale je aj na YouTube Klikaj na Playlist

 • SUB FM dnes odštartuje novú reláciu

  Relácia s názvom Night Vibe prinesie do slovenského éteru nekomerčné subžánre elektronickej hudby. Tešiť sa môžeš na house music a to hlavne deep, organic, melodic či vocal, tribal a techhouse. Každý štvrtkový večer od 20:00 do 22:00 bude v SUB FM naživo mixovaný prúd hudby v podaní André Tribale a jeho hostí. Prinesú ti novinky zo sveta house music, klubovej scény, djov, producentov zo Slovenska a zahraničia, ale hlavne veľa kvalitnej hudby.

 • Missberry b2b André Tribale @ Gat Electra On Boat 2018

  André Tribale spolu s Missberry boli headlineri na 7-om ročníku párty Gat Electra On Boat. Exkluzívna plavba loďou na Vranovskej priehrade bola nezabudnuteľná. Lineup s 6 x DJs + live SAX Filip Markes a afterparty na lodi po zakotvení, vytvoril nezabudnuteľnú párty na ktorú budeme dlho spomínať.

 • Missberry b2b Andre Tribale @ Regal Terasa Piešťany

  Po veľmi dlhom čase sa André Tribale a Missberry od-prezentovali na domácej pôde. Spojenie skvelej hudby s príjemným prostredím terasy na brehu rieky Váh v Piešťanoch, kde si môžete pochutnať na špecialitách Regal Burger je super kombinácia.

 • Soullive Studio Moskva (Rusko) - Missberry b2b Andre Tribale (Slovakia)

  Ďalší úspech má na konte dvojica André Tribale b2b Missberry. 28 Apríla 2018 boli hostami v Moskovskom rádiu SOULLIVEFM.COM kde odohrali takmer 2 hodinový b2b set.

 • André Tribale @ Praha, Február 2018 - U Bukanýra + John Reed Fitness

  André Tribale spolu s Missberry vo Februári 2018 zavítali do Prahy, hlavného mesta Českej republiky. 2.2.2018 zahrali v John Reed Fitness a neskôr v známom houseboate U Bukanýra 3 hodinový b2b set.